Vypsali jsme pro vás nové rozkošššné workshopy!  Více najdete v kategorii: služby-->workshopy&přednášky :)

Venušiny kuličky- základ šatníku?

Venušiny kuličky nebo taky "Geisha balls" se objevily už kolem roku 500 n.l. v Japonsku a věřte nevěřte, původně měly sloužit jako podpora sexuálního prožitku pro muže! Ženy ale včas objevily jejich benefity a bylo jasno :)
Venušiny kuličky můžeme s klidným srdcem zařadit do kategorie "zdravotní pomůcky", vzhledem k jejich zdravotním benefitům pro ženské tělo!

Lepší orgasmus, posílení svalů pánevního dna, prevence proti inkontinenci, lepší prokrvení a intenzivnější prožitky.

Proč by nás mělo zajímat pánevní dno?

Pánevním dnem se nazývá skupina tkání (svaly, vazy, fascie atd.), poskytující pevnou, ale pružnou oporu pánevním orgánům (močový měchýř spolu s močovou trubicí, děloha a konečník). Svou funkcí tak napomáhá zabraňovat samovolnému a nechtěnému úniku moči či stolice a má významný podíl na kvalitě porodu. Je také důležitou součástí hlubokého stabilizačního systému páteře a účastní se přenosu sil z dolních končetin na trup při každém našem kroku. V neposlední řadě jeho kvalita ovlivňuje sexualitu ženy (ovlivňuje intenzitu libida a schopnost prožívat orgasmus), dále ovlivňuje fertilitu (plodnost) a psychickou stabilitu. Vzhledem k evolučním zákonitostem je pánevní dno často označováno jako centrum ženské síly a sebevědomí.
(Zdroj: Aniball.cz)

Co mi to přinese?

Pravidelným používáním venušiných kuliček nejen že posílíte pánevní dno, ale také tuto oblast prokrvíte a jak všichni víme, tak co je správně prokrvené, je mnohem citlivější a tak díky tomu můžeme mít intenzivnější sexuální prožitek a extatičtější orgasmy!
Mnohé z nas znají takové ty momenty, kdy si jdete třeba jednou za čas zaběhat nebo skáčete na trampolíně a najednou si řeknete "a jejda!". V těchto chvílích si vzpomenete, že nějaké pánevní dno vůbec máte a měl by to být impulz, že je třeba se o ně starat :)
Říká se, že venušiny kuličky primárně potěšení nepřináší, ale je to opravdu velice individuální. Za mě můžu říct, že když budete trpělivé a v jejich nošení budete mít alespoň trošku pravidelnosti (ne jednou za rok prosím!), tak se postupem času stanete více a více citlivé a jestli jste ze začátku ani nevěděly, že je tam máte, tak po pár týdnech/měsících (někdo možná i hned) budete cítit téměř každý pohyb a s ním i rozkoš.

Důležité je na sebe nespěchat, nebýt hned zhroucená, že nic necítím, protože je téměř jisté, že zasloužené pocity dříve či později přijdou!

Slvělé je si vzít kuličky na cvičení, můžete s nimi praktikovat třeba známé Kegelovy cviky nebo si je vzít na lekci jógy. Důležité je s nimi necvičit tehdy, když máte plný močový měchýř! Můžete začít třeba jen s jednou nebo i s oběma. Uvidíte, jak to budete cítit, poslouchejte svoje tělo (vagina ví ;)).

Jak vybrat ty správné?

Pokud jde o výběr kuliček, sáhněte po kvalitě. Do auta taky netankujete špatný benzín a zasloužíme si přece jen to nejlepší! Kvalitní materiál a zpracování jsou opravdu základ, pokud si pořídíte levnější model s tím, že budete chtít ušetřit, můžete skončit s něčím, co štěrchá jako dětské chrastítko a budete slyšet každý pohyb. To se vám s kvalitními kuličkami stát nemůže.
Moje oblíbené jsou Luna Beads od švédské značky LELO, které můžete koupit například tady: https://www.goodvibesonly.cz/11-venusiny-kulicky
Vyrábí je ve třech variantách: Classic, Noir a Mini. Rozdíly najdete v popisu na e-shopu u každých zvlášť. Jsou opravdu velmi kvalitní a vyzkoušené, že mají velmi pozitivní efekt na ženské tělo :)

Pár informací a rad na závěr:

  1. Buďte trpělivé. Chodit jsme se přece taky nenaučily přes noc ;)
  2. Nebojte se, že by se vám tam někde ztratily nebo nešly vydělat ven. Ztratit se nemají kde a pokud se stane, že nepůjdou ven (což by nemělo protože je zavádíte vždy šňůrkou ven), tak se uvolněte, zhluboka dýchejte a dříve nebo později vyjdou na světlo :))
  3. Pokud chcete kuličky používat efektivně, tak si je nedávejte na noc!
  4. Jak se říká, všeho moc škodí, takže i s posilováním pánevního dna to nepřehánějte. Méně je někdy více!
  5. Mějte se rády a dopřejte si ty pocity rozkoše, které si tak zasloužíte <3
S Láskou, Zuzana