Vypsali jsme pro vás nové rozkošššné workshopy!  Více najdete v kategorii: služby-->workshopy&přednášky :)

Mýtus jménem Bod G

Většinu informací, které k nám přichází z okolí, často přebíráme tak automaticky, že ani nepřemýšlíme o tom, jestli jsou pravdivé nebo ne... prostě je přijmeme jako fakt nebo si mnohdy ani nevšimneme, že se nám zapsaly do podvědomí a staly se součástí našeho světa, který žijeme...
Jedna z takových informací je třeba existence bodu G, ten podle všeho ženu přivede k velkolepému vaginálnímu orgasmu. Když jsem o něm slyšela poprvé, tak jsem si ho představovala jako nějaký "čudlík" uvnitř svojí vagíny, který když "stisknu", dosáhnu vaginálního orgasmu. To byl teda ale krutý omyl, protože nic takového se samozřejmě nekonalo, nicméně jsem nepřestávala hledat, protože tam přece někde musí být schovaný, no ne??
 
Pojem "bod G" byl ve mně tak silně zakořeněný, že nějaké zmínky o bodu A nebo oblasti G, které přicházely později, už mě nechávaly celkem chladnou. A myslím, že nejsem sama.
 
Můj "aha moment" přišel v prvním ročníku na medicíně, kde jsme podrobně probírali pohlavní systém ženy a já jsem najednou zjistila, jak vypadá klitoris v celé svojí kráse. Najednou jako by mě něco osvítilo a došlo mi, že bod G vůbec není nějaký speciální bod, jak jsem si představovala, ale že je to vlastně vnitřní část klitorisu, která je k mému velkému překvapení opravdu velká! Najednou se mi v hlavě zhroutila celá ta mýtická představa o tom konkrétním místě, které jsem hledala, a přišla naděje, že k dosažení vaginálního orgasmu mám vše, co potřebuji.
 
Když jsem se dostala z jednoho začarovaného kruhu, tak přišlo o trošku méně vzrušující poznání- a to, že se ke kvalitnímu orgasmu musím dopracovat, což se mi ani trošku nelíbilo. Protože když mi ženy něco chceme, tak ideálně hned. Ale pravdou je, že cesta k orgasmu je často o trpělivosti, hravosti, odpuštění a zpomalení.
POHYB - DECH - ZVUK...nejlepší rozpouštěče emočních bloků...
Nejdřív je potřeba probudit všechna za zamrzlá místa, která jsou stažená z různých traumat, necitlivého zacházení, zadržování emocí,.. a na to je ideální slavná "svatá trojice": POHYB-DECH-ZVUK.
Není třeba nijak hloubat v tom, jaké trauma tam máme uložené nebo proč tam nejsme citlivé, i když někdy nám to uvědomění, odkud daný blok pochází, může pomoci, ale často na to ani přijít nemůžeme, protože je to ztuhlé místo ovlivněno něčím, co se stalo naší pra pra pra babičce a my teď máme tu jedinečnou příležitost, uvolnit to nejen pro sebe, ale i pro další generace žen, které přijdou po nás!
 
Skvělý způsob, jak tyto bloky odstranit, je právě uvolnění pomocí pohybu, dechu a zvuku. V praxi to vypadá třeba tak, že si vytvoříte hezké a bezpečné prostředí, kde se budete moci volně pohybovat, zapálíte si třeba vonnou tyčinku/svíčku, pustíte si hudbu...a potom se zklidníte, zavnímáte si konkrétní oblast, u které cítíte, že je zablokovaná, a začnete do ní vědomě dýchat. Potom už budete jen pozorovat, jak se vaše tělo začne chovat. Jestli najednou pocítíte potřebu začít vlnit boky, následujte ji! Nebo ucítíte nutkání vydat nějaký zvuk, zařvat, brečet,...směle do toho! Důležité je, abyste zůstávaly naprosto přítomné se svým dechem. Pokračujte tak dlouho, dokud nebudete cítit, že už je to místo pro tuto chvíli dostatečně uvolněné. Potom si na chvíli lehněte/sedněte a vnímejte, jak se cítíte, aktivně pozorujte svoje tělo a pozorujte změnu, která v něm nastala.
Čím více ta místa budou uvolněná, tím intenzivněji je začnete cítit...a tady přichází ta další fáze kouzelné cesty k magickému orgasmu- fáze hravosti! Je čas objevovat, hrát si, prozkoumávat všechna ta místa, která volají po pozornosti, ale my na ně často nemáme čas...
 
Představte si, že před vás někdo položí úplně prázdnou mapu, postaví vás na nějaké dosud neprozkoumané místo a řekne vám, že jste byli určeni k tomu, abyste zmapovali dané území. Tak přesně tento "mód" si zkuste navodit v této fázi "hravosti", kdy začnete objevovat ta místa nekonečné rozkoše, která na vás na tom neprobádaném území čekají. Jinými slovy- zapomeňte na všechno, co jste se kdy naučili o ženském těle a začněte objevovat svoji vlastní orgasmickou mapu. Možná se teď ptáte "proč si mám vytvářet vlastní orgasmickou mapu, když je na světě tolik ověřených postupů od ostatních žen?". Myslím si, že je skvělé, inspirovat se u ostatních, ale naše těla jsou tak originální a jedinečná, že je přinejmenším škoda, neobjevit ten náš vlastní autentický způsob dosažení rozkoše...
 
 
 
S Láskou, Zuzana