Rozkošššný dotek 1 je konečně i ONLINE! Objevte s námi svět rozkošššného doteku z pohodlí domova..:)

Moje vagína má jméno.

Když jsem četla knihu "Monology Vagíny", tak jsem si uvědomila, že je to jedna z mála věcí, pro kterou máme nespočet pojmenování, ale když na to přijde, dojdou nám slova a nevíme, jak ji nazvat.
Možná je to proto, že právě většina z těchto pojmenování jsou vulgární, dětinská nebo jsou jednoduše k pousmání a nic smyslného to v nás nevyvolává. Ne že by bylo špatně, že jsme jí říkaly "fifinka" nebo "mušlička", když jsme byly malé, ale v určitém věku už s tímto označením úplně nesouzníme, no ne? A kdyby vám někdo říkal místo vašeho jména "hej ty tam dole", taky byste z toho nebyly zrovna nadšené :))
 
Ještě jedna malá vsuvka, než se pustíme k "jádru pudla". Správné anatomické označení pro ženské zevní genitálie je VULVA, ta zahrnuje klitoris, velké a malé stydké pysky, poševní vchod a ústí močové trubice. Vagina je trubice, která spojuje dělohu s vulvou. Těžko říct, proč jsme vulvu vyřadili ze hry a říká se jí vagina, ale pro tento článek zůstaňme u zažitého pojmenování "vagina".
 
Jak moc důležité je pojmenovat svoji vaginu? Nejde ani tak o to jak jí budete říkat, ale jaký z toho budete mít pocit. Jestli se vám nepříjemně sevře nějaké místo na těle jen při představě, že byste jí měli nějak říct, tak je to přesně ten důvod, proč ji pojmenovat.

Skvělé je například tohle jednoduché cvičení:

Udělejte si chvilku samy pro sebe, na nějakém klidném místě, kde víte, že vás nikdo nebude rušit.
  • Začněte se slovem "vagina". Řekněte si je nejdřív v duchu. Cítíte při tom někde po těle napětí? Jestli ano, tak se zhluboka nadechněte přesně do toho místa a potom plně vydechněte všechno napětí ven z těla. Opakujte tak dlouho, dokud nebudete cítit, že je to místo uvolněné
  • Až budete cítit, že jste připravené, řekněte slovo "vagina" nahlas a znovu pozorujte, jestli se objeví napětí. Opět do toho místa zhluboka dýchejte, dokud se neuvolní.
Toto cvičení je skvělé udělat se všemi možnými pojmenováními, které vás napadnou. Protože když ve vás už nebudou vyvolávat žádné nepatřičné pocity a napětí, ztratí nad vámi moc! A přesně to chceme! Hurá!
Stejně tak malé a velké stydké pysky nenesou žádné pojmenování k pomilování. Velmi se mi líbí, jak se jim říká v angličtině "inner and outer lips", tedy vnitřní a vnější rty nebo ještě poetičtější pojmenování z řečtiny, kde se jim říkalo nymfy! To už je úplné ztělesnění něžnosti!
 
Věřte nebo ne, je to velký krok k tomu, abyste přijaly tu nejvíc magickou část svého ženského těla a spojily se s ní <3 Takže VIVA LA VULVA a hravě do toho!
S Láskou, Zuzana