Vypsali jsme pro vás nové rozkošššné workshopy!  Více najdete v kategorii: služby-->workshopy&přednášky :)

Divokost.

Živoucí, nespoutaná síla, která proudí ženským tělem. Každá ji máme, některé však potlačenou, zraněnou, možná ustrašenou a schovávající se někde v koutě...ale důležité je to, že ji všechny máme a hlavně k ní máme přístup...stačí se rozhodnout!
DivoŽENkA, postava z pohádek, vyjadřující nespoutané ženství. Mnohdy ji vnímáme spíš jako šílené stvoření, které blouzní po lese, svádí muže na zcestí,... Postava DivoŽENkY je pro mě symbolem divoké ženské esence, která je součástí naší živoucí síly, energie, která nás udržuje ve spojení se Zemí, se všemi "praženami", které tu byly před námi a které byly ještě v silném spojení s ženským principem. S tím magickým ženstvím, které dokáže tvořit, pečovat a bezpodmínečně milovat a tuto "divokost" používat k podpoře a ne k manipulaci.
 
Kdysi jsem četla jednu knížku, ve které bylo napsané, že našimi velkými učiteli jsou ty věci a lidé, kteří nás něčím dráždí, nějak s námi negativně rezonují, "rozvibrovávají" nás. Pak je potřeba se podívat na to, co je TO, co s námi takhle rezonuje a zjistit, kde a jak to vzniklo, aby se to mohlo uvolnit.
 
Jedna z věcí, která se mnou vždycky velmi silně rezonovala, byla právě taková ta čirá ženskost, možná i koketnost, která se mnou úplně hýbala. Vnímala jsem to tak, že přesně tyhle ženy využívají svoji ženskost k tomu, aby manipulovaly s muži a tím dostaly přesně to, co chtějí...a já přeci s nikým manipulovat nechci! Jenomže tím jsem se zároveň zřekla této mocné síly, která mohla sloužit i k podpoře a tvoření namísto k manipulaci. To jsem ale ještě nevěděla.
 
Nevěděla jsem, že tato síla je i tvořivá, měla jsem ji zařazenou v kategorii "ničivá a manipulativní". A to pro ty z nás, které byly vychovávány jako "hodné holky", byla jasná stopka.
 
Teď už ale nastal čas, přepsat tento program a říct si, že je OK být divoká. Je OK být smyslná, magnetizující, koketní, nespoutaná! Je OK být ŽENA v celé svojí síle a CÍTIT. TVOŘIT. MILOVAT. TANČIT.
 
Tato divokost sídlí v naší pánvi. Zkuste si ji uvědomit, zaměřit tam pozornost. Je uvolněná? Stažená? Zatuhlá? Když jí zavlníte, jaké máte pocity? Zkuste zhluboka dýchat a posílat v představě ten dech do pánve...potom vnímejte, co to s vámi dělá. Pozorujte emoce, pocity a nechte se jí chvilku vést...
 
 
Tohle cvičení můžete dělat kdykoliv, třeba při vaření! Jen tak si zkusit vědomě vařit se svojí pánví!
 
Ať žijí všechny DivoŽENkY <3 S Láskou, Zuzana